V sobotu 16.11.2019 jsme jeli na přátelský turnaj 5 týmů do Líšně, která disponuje nafukovačkou s UMT. Tento typ turnajů je pro nás to nejlepší, nehraje se na výsledky, vyhlašování a jde skutečně jen o přátelské utkání. Navíc jen 5 týmů a tak vše probíhá rychle a za 3 hodiny jsme doma. Není potřeba trávit celý víkend v hale a toto je nejlepší řešení. I naše turnaje jsou stejného typu.

Nakonec nás jelo jako šafránu a měli jsme 1 hráče na střídání. Pomoct nám přišel ještě Luca. Aspoň si kluci pořádně zahráli.

Sestava: Simon, Marian, Ondra, Kuba, Tomáš, Lukáš + Luca

Hra: 5+1

Povrch: UMT

Soupeři: Svratka Brno, FC Ivančice, Sparta Brno, Sk Líšen

FC Hustopeče – Svratka Brno 2:4

Nejlepší náš zápas, ve kterém jsme dle mého herně naprosto dominovali. Neproměnili jsme šance, ale soupeř do čeho kopl, to tam nějak padlo.  Kvalita 1v1 byla jednoznačně na naší straně a herně skutečně moc pěkný zápas. Vedli jsme 2:0 a kluci pak trochu polevili a soupeř pak rychle otočil. Pro mě ale skvělá vizitka našeho týmu.

FC Hustopeče – FC Ivančice 1:2

Velmi velmi bojovný zápas o každý míč, kde už moc fotbalovosti nebyl. Soupeř byl velmi houževnatý a opět jsme trochu trpěli na neproměňování šancí.

FC Hustopeče – FC Sparta Brno 3:1

Opět zápas spíše o bojovnosti, řadu nepřesností a kde jsme sice hrozně chtěli, ale soupeř nedal nic zadarmo. Prostě typický zápas o tom kdo dá gól. Rozhodující jsme dali až cca 2 minuty před koncem a pak přidali pojistku.

FC Hustopeče – SK Líšeň 3:2

Velmi dobrý zápas z obou stran, ani soupeř ani náš tým se neuchýlil k nakopávaným míčům a skutečně se hrálo ve vysokém tempu. Zde se už vytratila z naší strany kreativita jako v prvním zápase a samozřejmě docházeli trochu síly. Vše v zimě napilujeme abychom byli rovnocenní celý turnaj.

Hodnocení trenéra:

Musím náš tým skutečně velmi pochválit. Každý hráč odvedl maximum. Největší progres dnes ukázal Kuba Muller, který mě nejvíce překvapil.. Předvedl skvělé individuální akce, bojovnost a ukázal sebevědomí.  Smeknout musím před Marianem, protože odehrál celých 80 minut bez jediného střídání s naprosto jedinečným výkonem. Naprosto jednoznačně nejlepší hráč našeho týmu. Pomáhal jak útoku tak obraně, vybojoval neskutečné množství míčů a zaměstnával brankáře soupeře. Skvělý výkon celého mužstva ale samozřejmě musí vždy stvrdit i brankář a to se dneska Ondrovi podařilo. Opět ukázal, že jeho kvalita je na vysoké úrovni. Výborné rozehrávky, zapojení se do hry, snaha okamžitě založit akci a hlavně dirigování obrany. To co u soupeřů neuvidíte ani náznakem. Škoda jen, že tak skvělý gólman, který má nejlepší hru nohou toho více nevyužívá. Zejména v takových přátelských utkání si můžeme zkusit více než jindy.  Na a samozřejmě nesmím zapomenout na hráče, který v poslední době neskutečně herně vyrostl a to Tomáše. Z hráče v pozadí se stává hráč velkého významu, který neskutečně navázal na myšlenku našeho týmu. Výborné individuální schopnosti, bojovnost . Nevypustí žádný souboj a na hřišti nechá duši. Náš nový hráč Lukáš bude pro náš tým velkým přínosem a už se těším na zapojení do tréninkového procesu. Tenhle zápas ho trochu limitovalo, že měl sálovky a tak nemohl ukázat své kvality na maximum. Přesto jeho lehkost je co v útoku potřebujeme. No a náš malej benjamínek Simon si opět užíval fotbalu. V boji s hráči o rok starší ukázal, že umí šikovně řešit akce po individuální stránce.

Kombinace těchto hráčů je skladba skutečně výborného týmu ,který má velký potenciál. Zápasy s hráči ročníku 2009 ve starší přípravce klukům skutečně velmi pomáhají a rostou každým zápasem.

17 listopadu, 2019