1.kolo: Halová liga U7, Brno

Naši nejmenší fotbalisté se přesně po roce, který spolu strávili na trénincích a učili se fotbal, účastní zimní halové ligy v Brně. Čeká nás dohromady 5 turnajů, kde se setkáme s většinou neznámými soupeři.

Jedná se o turnaj, kde už jde o konečné umístění, ale toto není pro nás vůbec důležité. Záleží nám, abychom i při prohře odvedli kvalitní výkon, bojovali a jestli prohrajeme, nevadí, ukáže nám to v čem se zlepšovat. Chceme se hlavně fotbalem bavit a těšit se na každý zápas.

img-20161106-wa0000

V první dnešním kole jsme se utkali v tzv. rozstřelu , kde se dle výsledků nominujeme do určité skupiny (A,B,C). Halovou ligu hrají aktuálně:

Rozstřel 2 Rozstřel 1
Lokomotiva Mor. Prusy Chrlice Mor.Slavia
MFK Vyškov SK Slatina Znojmo Újezd u Brna
FC Soběšice SK Obřany Pozořice Hustopeče

Náš tým byl v prvním kole složen z hráčů:

Ondřej Šmíd, Marián Ráček, Jan Zástěra, Simon Vlk, Luca Migliriani, Nicolas Derganze, Lucas Žiška, Jakub Očenášek, Filip Skoupý, Tobias Vlk

Musím říct, že mě kluci strašně moc potěšili a jsem na ně hrdý. V hale jsme byli poprvé, ještě jsme netrénovali v tělocvičně, takže jsem měl strach jak bude vypadat naše hra. Ale vypořádali se všichni s tím náramně. Samozřejmě vtipné situace tam byly, ale to je v hale normální. Míč občas dělá divy. Všechny zápasy odmakali a předváděli místy nádherný fotbal. Hned první gól v kombinace Simon a Luca nastavil velmi vysokou laťku, mělo to „ligové“ parametry. Sice nevím, kdo je to naučil, na tréninku jsem to neviděl. 🙂 Vyhráli jsem všechno až na 1 zápas, kde jsem ale dle mého byli lepší, akorát se nám nedařilo míč protlačit do branky. Soupeř velmi kvalitně střílel a rychlými brejky proměňoval. Zápas byl velmi kvalitní.

Co se týče hodnocení jednotlivců: Ondra nás opět podržel v klíčových chvílích a mít jistotu v zadním řadách je základ úspěchu. V hale si ještě natrénujeme otočení hry. Marián je s námi chvíli a už je velmi důležitou součástí našeho týmu. Je z mála hráčů, který si rád udělá kličku v každé situaci a to se mě moc líbí. Honza se nám konečně střelecky prosadil, použil svoji zbraň a nekompromisně zavěsil. Pojďme se toho nebát a víc využívat své přednosti. Simon opět ukázal,že ho fotbal neskutečně baví a žije s ním. Není to jen o protlačení míče, ale přemýšlí o tom. Je radost se na něj dívat a navíc ve spojení s Lucou jsou již sehraný úderný duo. Luca se ukázal jako správný týmový hráč a pracoval neskutečně pro tým. Vracel se, ale hlavně nahrával svým spoluhráčům na góly. Jeho přímý kop, který si vybojoval a proměnil to korunoval. Nicolas je s námi chviličku a musím říct, že takového hráče jsme hledali. Je naprosto neunavitelný a kolik toho oběhá je neuvěřitelný. Je to prostě bojovník. Nyní spolu ještě vyladíme techniku, aby jeho přednosti více vynikly. Lucas je náš skoro nejmladší hráč, ale je naše jistota. Pokud je protiútok, vím, že pokud tam máme Lucase, tak je to v pohodě. Je to naše skála a bojuje do posledního dechu. I když v budoucnu chceme využít jeho přednosti a více ho posunout dopředu, zatím si ho otrkáme, tam kde si cítí nejlépe. Dneska ukázal řadu výborných okamžiků a chybělo nám jen trochu i k tomu skórování. Kuba pořád bojuje se svým druhým „já“, kdy na tréninku je hlavní tahoun a v zápase nám trošku zaostává. Dneska to bylo naštěstí většinou ta první část, hodně bojoval a chtěl.Bylo tam i řada pěkných řešení a hlavně i góly. Musíme ale zamakat na větší fotbalovosti, která bude časem více a více potřeba. Nyní náš čeká hodně tréninků na koordinaci, tak věřím, že to zlepšíme. Filip, to je naše ofenzivní jistota. Dneska jsem postavil dvě čtveřice a Filda získal tu bojovnější. Zhostil se toho nadmíru výborně. Táhnul ji svoji dravostí a rychlostí. Všichni ostatní s ním rostli a pomohl jim skórovat.

FC Hustopeče 6:1 Újezd u Brna Marián, 3x Simon, Nicolas, Filip
FC Hustopeče 1:4 Znojmo Simon
FC Hustopeče 3:1 Chrlice Simon, 2x Filip
FC Hustopeče 4:1 Moravská Slávia Simon, Luca, Jakub, Tobiáš
FC Hustopeče 4:0 Pohořelice Marina, Honza, Jakub, Luca

Na základě těchto výsledků bude provedeno rozlosování, který určí, kdy budeme hrát příště. Podle výsledků předpokládám, že nás čeká další kolo 27.11 ráno. Ale ještě uvidíme.

Moc děkuji všem hráčů. Čekají nás další zápasy a těžší, takže nesmíme usnout na vavřínech a budeme makat dále. Všem rodičům děkuji za dopravu a podporování. Byl to náročný den.

Trenér.

1 Odpověď

1. Táňa

Taky přidám trošku k turnaji a celkově k tréninkům mladší přípravky.
    Mariana jsem do FC Hustopeče přihlásila na začátku školního roku a musím říct, že jsme udělali dobře. Líbí se mu tam , trénink má smysl a nějaký řád. Obdivuju tenéra Michala jakou má trpělivost, něco vysvětlovat /někdy každému zvlášť, protože musí si hoši musí něco DůLEŽITÉHO dovykládat/, dřepů bych nakládala víc :-).
    Včera jsme byli překvapení jak jim to na halovém turnaji šlo, popisoval už trenér. Tímto mu děkuji a jistě i ostatní rodiče malých fotbalistů, za to co je učí a jistě ještě naučí.

Přidat Komentář