1. Krajská Grassroots konference

Středa 26.4.2017 16:00 – 20:00 hod, hotel AVANTI  Brno

to bylo místo, kde se mluvilo o dalším směřování fotbalu v České republice, Jihomoravském kraji a také na jednotlivých okresech. Zástupcům klubům byly představeny projekty, které aktuálně hýbou českou fotbalovou scénou …

Velký důraz byl kladen na rozšíření členské základny a to nejen o kluky, ale hlavně o holky. Byla prezentována podpora 50.000Kč/rok při založení dívčího týmu přípravek a v dalších letech až 200.000 Kč / rok při obsazení všech 4 přípravkových a žákovských kategorií ! Což už je opravdu zajímavá finanční podpora. Bohužel aféra předsedy FAČR na tato čísla hází poněkud divné světlo. No, uvidíme.

A nejen ženský fotbal, ale také fotbal veteránský fotbal (pro hráče nad 40 let   …. tj i pro mě 🙂 a dokonce seniorský fotbal, tzv. WALKING FOOTBAL, který byl již prezentován v rámci Olympijského parku na Lipně.

Do života klubů zasáhne také systém Licenční systém neprofesionálního fotbalu, kde se budou kluby hodnotit na základě jejich členské základny, ale i zázemí, které jsou schopny pro hráče vytvořit.

A konečně něco také pro trenéry a i rodiče. Na webových stránkách www.fotbal.cz bude možné zdarma získat základní trenérskou licenci „GRASSROOTS LEADER“ , která je určena všem začínajícím trenérům, ale i rodičům. Vyzkoušejte a získejte svůj vlastní Grassroots leader certifikát.

Šance pro kluby …. znovu se obnovuje myšlenka, aby na každém okrese fungovalo minimálně jedno Sportovních středisko mládeže, tzv. SpSM. V minulosti měl tento status klub MSK Břeclav, který o něj přišel a tak na břeclavském okrese nyní není jediný klub. Nejblížší SpSM jsou v Brně – Zbrojovka, která má i status Sportovního Centra Mládeže SCM, Sparta Brno a nebo Hodnonín. Např Líšeň status SCM ani SpSM pro sezónu 2017/18 zatím nezískala, ale může se ještě odvolat. Aktuální seznam SCM a SpSM naleznete zde.

Přidat Komentář