Halová sezóna 2016/17

4.3.2017

Stejně jako loni i letos jsme se přihlásili na halový turnaj pořádaný Spartou Brno. A to zejména kvůli jeho velmi kvalitnímu obsazení ! Přihlášené týmy Sparta Brno, FK Hodonín, FC Boskovice, Sk Žebětín, Tatran Kohoutovice slibovali i letos těžký turnaj. A nespletli jsme se.
V úvodním zápase jsme nastoupili proti papírově nejsilnějšímu soupeři, FK Hodonín. Toho jsme ale zaskočili svou důraznou hrou, bojovností, rychlým přístupem k hráčům a také přesným zakončením a vyprovodili je přesvědčivým vítězstvím 5:2. Super. V tu chvíli se z nás stával černý kůň turnaje a před soupeři jsme si získali velký respekt. To opravdu nikdo nečekal.
Bohužel v dalším průběhu jsme tento vysoký kredit nepotvrdili a ve zbývajících 4 utkání vstřelili pouze jednu branku a logicky vždy odešli poraženi. Snad jen závěrečné utkání se Spartou Brno sneslo přísnější kritéria a porážka 1:0 po individuální chybě v obraně byla spíše smolná. Tady jsme na remízu určitě měli.
Nicméně jako trenér jsem velmi rád, že jsme se takového turnaje zúčastnili. Ukázal nám, že je potřeba zapracovat hlavně na zakládání útočných akcí, práci s míčem a také stabilitě v soubojích.

Na závěr mi dovolte vyzdvihnout výkon Kuby Kalců, který po zásluze dostal ocenění i od pořadatelů turnaje. Svým přístupem v utkání ale i v tréninku naprosto převyšuje všechny hráče našeho týmu. Kubo super !  …. a pevně věřím, že se ostatní kluci přidají již na pondělním tréninku.   A to potom bude fičák 🙂

11.2.2017

Druhý letošní a opět domácí turnaj nepřinesl hustopečskému týmu tolik radosti jako ten minulý.
I přesto, že jsme úvodní zápas úplně nezaspali, následující dva zápasy zvítězili, další soupeři byli nad naše síly a to výrazně.Zaostávali jsme zejména v individuální práci s míčem, ve výběru řešení herních situací tak i v zakončení. A v těch vyložených jsme až nezvykle často selhávali.
A to jsou přesně oblasti, na které se v příštích týdnech zaměříme.

Věřím, že se na trénincích budeme potkávat se všemi, kteří na zlepšení chtějí opravdu zapracovat !

21.1.2017

Po více než měsíční pauze jsme opět obuli sálovky a sehráli další halový turnaj.
Dle tradice jsme se rozjížděli pomaleji a přestože jsem první utkání ztratili, následující již byla mnohem lepší. Lepším myslím bojovnější. Ikdyž jsme předvedli krásné akce, tak jsme se nedokázali vyvarovat jednoduchým ztrátám míčů, o které jsme museli zas a znovu bojovat, což nás stálo spoustu zbytečných sil. Nasazení všech týmů s přibývajícími utkání rostlo a vyvrcholením celého turnaje bylo poslední utkání FC Hustopeče – Tatran Bohunice, kde nejen domácí předvedli opravdu neskutečnou bojovnost, která je dovedla k vítězství 2:1. Toto utkání rozhodlo o konečném umístění na prvních třech místech. Výsledky turnaje naleznete ZDE.

17.12.2016

3. kolo Zimní ligy hostila tělocvična ZŠ v Pavlovicích. Oproti halám je poměrně menší a proto se hrálo i o mantinely. To sice přineslo zásadní zrychlení hry, ale také několik nebezpečných situací. Naštěstí ale nakonec všichni hráči odešli bez zranění.
Z turnaje se pro nemoc omluvili 3 hráči včetně brankáře a tak hodně herního prostoru dostali naši benjamínci a velmi příjemně překvapili.
Celkově 2 porážky, 2 remízy a 2 vítězství jsou velmi dobrým výsledkem.

11.12.2016

Svratka cup hraný v Pohořelicích byl skutečně výborně obsazený. Ikdyž jsme nebyli výsledkově úspěšní a vyhráli jen jedno ze šesti utkání, dokázali jsme odehrát utkání s vysokým nasazením a předvedli i povedené akce. Nad naše síly tentokráte byly týmy Novosedel, Blanska, RAFK Rajhradm Svratky Brno i Ivančic. Z utkání s Bosonohy jsme si nakonec odnesli těsné vítězství.
Z turnaje máme k dispozici video, na které se spolu s kluky rádi podíváme a doufejme i poučíme do budoucna.

A příště 3 kolo Zimní ligy tentokráte v Pavlovicích !

3.12.2016

První halový turnaj mimo halovou ligu …. to ti vám byl takový zvláštní turnaj
3 dny před turnajem se odhlásil tým MSK Břeclav a večer před turnajem volal trenér ze Svratky Brno, že má k dispozici jen 4 hráče. Nakonec ale Svratka na turnaj přijela a rozhodně udělala dobře.
Turnaj se rozjížděl pomaleji a první utkání se nesla spíše v poklidném tempu. Druhá polovina již ale nabrala obrátky a byly k vidění krásné utkání se spoustou pohledných akcí.
Domácí hráči doplňovali tým Svratky, aby byly v turnaji 4 kompletní mužstva a někteří si teda opravdu ale opravdu zahráli dosytosti a tak turnaj rozhodně splnil účel, pro který jsme jej pořádali. Hrát, hrát a hrát !

Milovníci statistik si najdou výsledky turnaje v pravém sloupci stránky v části halových turnajů

26.11.2016

Kdo si z fanoušků hustopečské starší přípravky v sobotu 26.11.2016 našel cestu do mikulovské sportovní haly, rozhodně nelitoval. Kluci předváděli bojovné výkony a ve všech utkání byli lepší svého soupeře. Turnaj jednoznačně ovládli, když si připsali 5 vítězství a jednu remízu. Nejtěžším soupeřem byli tentokráte hráči MSK Břeclav, kteří opět předváděli svou důraznou hru. Ta i naše kluky vyburcovala k maximální bojovnost a diváci viděli opravdu pěkné utkání s vysokým nasazením.

Výsledky našich utkání turnaje postupně doplním a najdete je v odkaze v pravém sloupci hlavní tránky starší přípravky společně se všemi ostatními výsledky celé sezóny.

Dík za trpělivost

12.11.2016

V sobotu 12.11.2016 jsme zahájili halovou sezónu prvním turnajem Zimní halové ligy, které se účastní mužstva Velkých Pavlovic, Pálavy Mikulov, MSK Břeclav a samozřejmě FC Hustopeče. Turnaj se odehrál v hustopečské Sportovní hale a našim hráčům se velmi dařilo. Ze šesti utkání 4x vyhráli, 1x remizovali a 1x prohráli, což v konečném součtu znamenalo první místo. Dokázali jsme si, že i v utkáních, která se od začátku nevyvíjela úplně ideálně, umíme bojovat až do konce a nepříznivý vývoj otočit. Tak snad nám tato víra ve vlastní síly pomůže i v dalších bojích.

Výsledky turnaje si můžete prohlédnout zde.

Přidat Komentář