Mezinárodní turnaj Hustopeče CUP U7, Hustopeče 18.9.2016

Dne 18.9.2016 jsme uspořádali první turnaj pro naši nejmenší věkovou skupinu U7 tj. hráče narozené po 1.1.2010 na domácí půdě v Hustopečích. Naše pozvání přijalo 8 dalších soupeřů z České republiky a Slovenska. Chtěli jsem konečně i doma ukázat, co se naši kluci po roce fotbalu naučili. Někteří i po měsíci. 🙂

Přivítali jsme: FK Hodonín, FC Svratka Brno, TJ Tatran Kohoutovice Brno, ČSFA Malacky, SK Vacenovice, FC Pálava Mikulov, FKP Dúbravka Bratislava, MFK Skalica.

img-20160924-wa0008img-20160924-wa0005

V naši skupině jsme se utkali s týmem Svratky Brno, Vacenovic, Kohoutovic, Skalice. Na základě umístě pak s týmem Hodonína. Ani ve jednom zápase jsme nehráli žádné druhé housle a hráli vyrovnané zápasy, některé vyhráli, některé prohráli. Většinu branek jsme obdrželi po zbytečné chybě, nepozornosti  či zatím nezkušenosti některých hráčů. Ale to vůbec nevadí. Celý turnaj se hrál v duchu fair play, bez zasahování rozhodčího,bez výsledku a bez konečného umístění. A to nám jde.

I když celou dobu vypadalo, že bude pršet, nakonec se počasí podařilo a bylo ideální sportovní počasí. Byl to náš první turnaj a už nyní víme, co příště vylepšit. Myslím, že ale pro začátek jsme to zvládli na výbornou a musím moc poděkovat celému našemu týmu a rodičům za podporu kluků na turnaji.

Nominování byli za Hustopeče: Simon Vlk, Luca Migliriani, Stanislav Sedláček, Jakub Očenásek, Jan Zástěra, Filip Skoupý, Ondřej Šmíd, Tomáš Sadílek, Lucas Žiška, David Surka, Dan Tomeška,

Předvedli jsem řadu krásných akcí a gólů a každým zápasem jsme se zlepšovali. Vždy nám chvíli trvá než se trošku zahřejeme. Velmi mě potěšili i některé výkony našich nových nadějí Davida a Lucase, pro které to byl první ostrý turnaj. Musí sbírat zkušeností a otrkat se.

Musím pochválit všechny, od brankaře Ondru, který náš tým velmi často podržel (roste z něj doopravdy velmi dobrý brankář). Filípka, který před soupeřovou brankou se nemýlí a střílí jednu branku vedle druhé. Je radost se dívat na jeho dravost a přímočarost. Simonka, který si fotbal prostě užívá, jeho chuť „vykoupat“ golmana je v našem týmu unikátní. Bojovníka Lucu, který má přímo „smrtící“ levačku a pravačkou procpe míč vším co mu stojí v cestě. Jsem rád, že konečně se prodal i Honza. Je ho klid a přesnost při rozehrávkách je to co potřebujeme. U Standy a Kuby jsem viděl, že si turnaj užívají, ale potřebujeme ještě trochu změnit myšlení, abychom prodali co ukazujeme na tréninku. Je to jak bílá černá. S výkonem Davida a Lucase jsem velmi spokojen, splnilo to očekávání a samozřejmě herní zapojení zatím nebylo záměrně velké. Ale každým tréninkem vidím obrovské zlepšení a již brzy ze s nich stanou další hlavní pilíře týmu. Mají velké předpoklady. V týmu máme velkého kliďase Tomáška, který má unikátní schopnost řešit hru pod tlakem. Jestli se nám podaří probudit v něm trochu fotbalového „sobectví“, bude to super. A malej Daneček, to je bojovníček, který nenechá nikomu nic zadarmo. Musíme jen více potrénovat, abychom si troufli do kličky a více si věřili.

Nechali jsem si dát zpětnou vazbu od ostatních týmů a výsledky jsou výborné. Celkového hodnocení je 4,6 (max. 5). Jak jsem již zmínil, bylo tom řady organizačních chyb, které si uvědomujeme a příště je vychytáme a uděláme z turnaje to nejlepší na Jižní Moravě. 🙂

Budeme se tak těšit na další ročník příští rok.

Michal, Trenér U6/U7

Přidat Komentář