Článek

FC Hustopeče

Mezinárodní turnaj U7 v Rakousku, 10.12.2016,

Výběr z našich nejmenších měl mimořádnou možnost srovnat své schopnosti s vrstevníky našich sousedů v Rakousku.  Chtěl jsem klukům zpestřit standardní turnajové utkání, poznat nové soupeře, stmelit kolektiv a hlavně to nejdůležitější: získat zkušenosti. Proto jsem náš klub přihlásil na na mezinárodní halový turnaj kousek od Vídně, ve Fischamendu. Velkým lákadlem byla také účast týmů jako Rapid Vídeň nebo Austria Vídeň. Pro nás soupeř typu AC Sparta Praha, která se ale do našich končin určitě jen tak nedostane. Proč tak nevyužít turnaje kousek od hranic. 

Protože, když už jedeme těch cca 130km, proč to nespojit s návštěvou Vídně, která je již jen kousíček od Fischamendu. Navíc o Vánocích? Super kombinace, kdy si užijeme fotbalu a načerpáme vánočním atmosféru. Pro tuto variantu bylo nejlepší zvolit autobus nebo spíše mini bus. A mohlo se vyrazit. 

Po nominaci hráčů, různých omluvenek, změn,  náš tým nakonec vyrazil ve složení: Simon Vlk, Tobiáš Vlk, Marián Ráček, Ondřej Šmíd, Luca Migliriani, Lucas Žiška, Tomáš Wech, Filip Skoupý. K hráčům se samozřejmě přidali také rodiče v různém složení.

6.00 Výjezd autobusem z Hustopečí směr Fischamend. Teď když si to zpětně rekapituluji, musím děti moc pochválit. V autobuse byly tam i zpět neuvěřitelně hodní. Možná to zapřičinilo, že ráno ještě zlobit nestihli a večer už byly totálně unavení. Ještě že tak, protože by to ten protivný řidič asi neustál. 🙂

8:30 Příjezd do Fleischmendu. Musím říct, že jsem snad ještě větší halu neviděl, fakt mazec. Krásná pěkná, čistá. Po převlečení jsme mohli hned otestovat halu. Kluci už byli velmi natěšení a to ještě nevěděli, že se naběhají jak nikde jinde. 🙂

9:22 Začínáme hrát. Turnaje se účastnilo 10 týmů, rozdělené do 2 skupin. Každý tým hrál ve své skupině s každým 1x 10minut. Díky tomu byla hra velmi rychlá, svižná, bez přerušování a nemuseli jsme tak dlouho čekat na další zápas. Díky velikost haly (lze vidět na fotkách) se hrál systém 6+1. Tento systém bohužel my neznáme a já jsem byl sám zvědav jak se s tím porveme. Moc jsme se neporvali, ale to nevadí. 🙂 Vždy totiž nastupujeme v rozložení 4+1 a tady kluci nevěděli kde je jejich místo. Přesto naši kluci bojovali hlava nehlava a nechali tam duši. 

12. Internationales FavAC U7 Hallenturnier
   
Skupina A Skupina B (naše skupina)
FC Stadlau Simmeringer SC
Union Altenfelden FK Austria Wien
Fussballacademy CSFA SC Wiener Neustadt
SK Rapid Wien FC Hustopece
Wiener Sportklub FavAC

 

V porovnání z rakouskými týmy mě vyšlo několik základních rozdílů: větší houževnatost (více do soubojů), neustálá střelba a dorážení, rychlý přístup k hráčům. Naši kluci měli na všechno moc času, různé kličky a zasekávačky jim pomohly v prvním kontaktu, ale dále o balón přišli. Navíc jsme nechtěli přistoupit na hru nakopávaných balónů, které kluky dlouhodobě učíme. Zde by to neslo největší ovoce. Jsem rád, že jsme zůstali u naší hry i na úkor výsledku. Náš tým je navíc hodně mladý (ročníkově) , což v této kategorii hraje ještě velkou roli. Naši tak nestíhali zejména v rychlosti a důrazu. Musím, ale taky pochválit rakouské týmy, někteří hráči předváděli výborné momenty a bylo úchvatné sledovat jejich hru.

I přesto, že jsme skoro všechno (až na  remízu) prohráli, vždy to byly zápasy o 1-2 góly. Velmi vyrovnané a góly jsme obdrželi po nešťastných chybách (odrazy mantinelu…). Jsem tak rád, že jsme odešli z každého zápasu s hlavou nahoře (mimo posledního s ČSFA, zde už byly kluci unavení a na hře se to projevilo). 

14:30 Slavnostní ukončení. Po získání poháru a medaile jsme se rychle převlékli a vyrazili do Vídně na vánoční trhy. 

15:45 Příjezd do centra Vídně. Jsem velmi rád,že jsme se nerozprchli, ale jako celá skupina si prošla pěkně vánoční trhy ve Vídni, ochutnali punč a nasáli vánoční atmosféru. Možná si hodně rodičů ani neuvědomuje význam takové akce, ale velmi to utužuje kolektiv. Kluci musí vědět, že hraje jeden za druhýho a že jsou tým. Fotbal je prostě týmová hra a někdy to je rozhodující moment, kdy přenesete výhru na svoji stranu. 

18:45: Odjez do Hustopečí. Jak hodinky jsme naskočili do autobusu a vyrazili do Hustopečí. Příjezd byl v cca 20:30 a kluci samozřejmě v autobuse (až na největší držáky) totálně vytuhli. 

Celý výlet byl pro kluky velmi náročný: Brzké vstávání, náročný program, pozdní příjezd. Jsem na kluky, ale i na rodiče hrdý, že po celou dobu turnaje a cesty byly skvělý. Musím poděkovat organizátorům turnaje za naprosto skvěle zvládnutý turnaj po organizační stránce. Vše bylo super.. Musím také poděkovat klubu FC Hustopeče, že nám přispěla na autobus a naši cestu tak posvětil. Bez toho by to nebylo vůbec možný. 

Z celého turnaje si hráči berou zkušenost, že můžou hrát proti komukoliv a s kýmkoliv. Že rozhodčí  může mluvit jazykem, kterým nerozumí, ale že to nevadí.  Že protihráči jsou normální lidé, různých jazyků, různých ras, ale pořád jsou to také děti jako oni.  Vychovává je to k respektu a k úctě. Já jsem si potvrdil, že moje hrdost na moje hráče je oprávněná. Samozřejmě věci, které nám nejdou, budeme poctivě pilovat a až příště pojedeme na stejný či podobný turnaj, budeme zase silnější. My to jednou vyhrajeme! 🙂

Jsem rád, že jsme se turnaje i na úkor jeho časové a fyzické náročnosti účastnili. Strašně moc děkuji rodičům hráčů, kteří turnaj podpořili svoji účastí a kluky podporovali. 

Foto: Celá fotogalerie turnaje (facebook)

Přidat Komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ăn dặm kiểu NhậtResponsive WordPress Themenhà cấp 4 nông thônthời trang trẻ emgiày cao gótshop giày nữdownload wordpress pluginsmẫu biệt thự đẹpepichouseáo sơ mi nữhouse beautiful