Sezóna 2018/19

27.2.2019

V zimní části sezóny jsme rozšířili své tréninky o koordinační cvičení ve fitness Freedom, kde pod vedením zkušeného kouče jsme absolvovali hodiny a hodiny cvičení k posílení zejména středu těla a zlepšení celkové koordinace.

Herně jsme také nevypadli z rytmu a zúčastnili se 5 turnajů halové ligy mládeže OFS Břeclav s výsledky (2., 3., 5., 2., 2. místo z 8 týmů) a čeká nás finálový turnaj s obsazením Hustopeče, Lednice, Rakvice, Krumvíř

Od 20.3.2019 se rozbíhá kolotoč středečních turnajů určených zejména pro kategorii U12 (r. 2007 a 2008) Čeká nás celkem 10 turnajů … uuups 🙂  Herního zatížení by tak pro všechny hráče mělo být dostatek.

Již nám naplno odstartovala nová sezóna 2018/19.

Přesto, že jsem přípravná utkání s FLM Podluží a s Vojkovicemi zvládli poměrně slušně, první soutěžní utkání nás nachytalo v nedbalkách a se složeným týme Velkých Pavlovic a Rakvic jsme prohráli vysokým rozdílem 6:0
Průběh utkání ale zdaleka tak katastrofální jako je samotné skóre nebyl. Od úvodních minut jsme zatlačili soupeře před jeho bránu, ale za zhruba 20 minut se nedostali do vyložené šance a střely z větší vzdálenosti postrádaly razanci. A tak přišel zákonitý trest, kdy z ojedinělého útoku prakticky první střelou mezi naše tyče se domácí dostali do vedení a v úplném závěru 1.poločasu ze samostatného útoku přidali druhou branku.
Do druhé půle jsme vrhli všechny síly do útoku a tím ale otevřeli prostor pro rychlé kontry domácích, kteří je většinou neomylně trestaly. A skóre narostlo až na konečných 6:0.
Zatím je bohužel vidět, že nový herní systém 2-4-1 ještě nemáme zažitý a při velké snaze o vstřelení branky zapomínáme na obranu. Ale budeme na tom i nadále pracovat. Defenzivnější varianty 3-3-1 nebo 3-2-2 patří dle mého názor k minulosti.