Turnaj U7 21.1.2017, Vyškov

Zajeli jsme na určitou změnu a to do Vyškova. Zde jsme ještě nehráli a tak nás čekali i noví soupeři. Navíc nás čekal jiný systém hry a to 2+1 popř. 1+1. Na začátku jsem byl k tomu to systému skeptický, protože jsem s ním v takové velké formě turnaje neměl zkušenost, ale po turnaji jsem byl nadšený. Ještě k tomu byly nějaké onemocnění, ale nakonec jsem to nějak složil. Turnaj se hrál bez výsledků a bez konečného umístění. Tento způsob hry podporujeme.

V turnajích formou 4+1 se nám stává, že se někteří hráči zbavují zodpovědnosti a alibisticky hru přenechávají průbojnějším hráčům. V tomto systému museli i tito hráči tvořit a ukázat co umějí. Turnaj byl dlouhý a tak si zahráli všichni myslím až až, konečně jsem nemusel střídat. 🙂

Týmy jsem sestavili:

A2 2+1 Simon Vlk, Luca Migliarini, Ondřej Šmíd
A1 2+1 Filip Skoupý, Lucas Žiška, Tomáš Sadílek
B 1+1 Jakub Očenášek + střídání hráče

Naši soupeři: Vyškov, Svratka Brno, Chrlice, Křenovice, Rajhrad

Tým A2, který byl nejmladší, protože ho tvořili hráči v poli ročníku 2011, je dlouhodobě výborně sehraný a kluci o sobě vědí. Individuálně jsou na tom skvěle, ale že budou předvádět takové výkony jsem nečekal. Zejména v prvním zápase se silným Vyškovem (výhra 2:0) a pak nádherné bitvě se Svratkou Brno (4:2) jsem byl na kluky neskutečně hrdý. Myslím, že to strhlo i diváky, protože to byla řežba dolů nahoru. Čerpali jsme samozřejmě z výhody, že v naší brance stál Ondra, který zastavil řadu soupeřových akcí. Protože soupeř hrál s brankařem v poli, museli jsem i našeho Ondru více povzbudit do útočení. V minulosti se nám to nedařilo, ale tady to plnil na jedničku. Díky tomu a naprosto skvělému výkonu Luca a Simona jsem soupeře udolali. I v ostatním zápasech si se soupeřem poradili na jedničku, pouze soupeř Křenovic byl nad jejich síly. Kluci byli výškově a tělesně velmi vyspělí, což se projevilo na efektivitě, klička, střela, gól. Všechny zápasy se pak opakovaly ještě jednou. Zde se již trochu projevila únava hráčů a například zápas ze Svratkou měl již jiný výsledek. Nedařilo se plnit co na začátku a to doslova, už jsme se nestačili vracet a ve spolupráci s gólmanem jsme hru nevyrovnali. Čekala nás tak výrazná prohra. Naopak jsme našli recept na soupeře z Křenovic a předtím nepříznivý výsledek jsme otočili ve vyrovnaný zápas včetně skóre.

Tým A1 byl takový miš maš našich hráčů a to hlavního režiséra hry Filípka, bojovníka Lucase a univerzála Tomáška. U tohoto týmu jsem totiž vůbec nevěděl jak to bude vypadat, ale potřeboval jsem aby všichni hráči na sebe vzali větší zodpovědnost. A z jejich pojetí jsem byl nadšený. Protože jsem zde neměli gólmana, který by kluky podržel, museli bojovat na všech frontách. Ano, se silnými soupeři se jim výsledkově nedařilo, ale každému dali gól a hlavně se snažili řešit věci individuálně a více si uvědomovali své nesmyslné odkopávání míče. Musím pochválit Filípka, hrál naprosto skvěle a celý turnaj byl neunavitelný. Střílel góly a byl lídrem týmu. To stejný si zaslouží Lucas, je to bojovník, který se před ničím nezastaví a předvedl nám plno krásný akcí včetně gólů. Konečně se odpoutal od role obránce a čekatele na soupeře. Musel také tvořit a ukázalo se, že to umí. Výborný výkon předvedl také Tomášek, ale musí se vždy trochu naštvat, pak hraje neskutečně. Zapracujeme ještě na větším důrazu, protože kličky umíme výborně a je škoda, že je nevyužijeme k většímu úspěchu.

Taková samostatná jednotka byl tým „B“ který hrál systémem 1+1. Zde byl hlavní hráč Kuba + vybraný hráč z tým A1. Tato část plně splňovala mé očekávání a Kuba se toho zhostil výborně. Hra byla plně v jeho režii, v podstatě hrál 1 na dva. Druhý náš hráč ho pouze jistil. I přesto myslím, že většinu soupeřů porazil (nemohl jsem se vždy zápasu účastnit) a dařilo se mu nadmíru. Předváděl skvělé kličky a snad jsme mu dodali nové nadšení a sebevědomí do fotbalu. Musím ho za dnešní výkon speciálně pochválit.

Jsem moc rád, že jsme se turnaje účastnili. Ukázali se tam naše nedostatky, které musím vypilovat. Už nyní mám v hlavě co na tréninku zlepšíme. Ještě bych měl zmínit, že jsem hráli poprvé v nových dresech, které máme od našeho sponzora (Velmi děkujeme, slavnostní poděkování ještě přijde) a je možné, že přispěli k nadstandardním výkonům našich hráčů. :-)) . Příště už budou s potiskem FC Hustopeče.

Jsem na Vás všechny moc hrdý.

Děkuji všem hráčům za výkony, za reprezentaci klubu, rodičům za dopravu a fandění.

Trenér.

Nejsem žádný spisovatel, omluvte chyby (co neopraví systém sám, nevidím) 🙂

Přidat Komentář