Článek

FC Hustopeče

Turnaj U9 Zbrojovka Brno: 4.3.2018

Dne 4.3 jsme se účastnili přátelského turnaje na TCM, který pořádala Zbrojovka Brno. Je to turnaj bez sledování výsledků, rozhodčích a vyhlašování. Tak jak to má být. Již jsem se turnaje jednou účastnili a bylo to skvělé. To stejné bylo i nyní. 

Hlavní výhodou je totiž nafukovačka, kterou zbrojováci mají. Famózní povrch, jeho šířka a vše okolo vytváří ze zápasu úplně jiný dojem než námi neoblíbená palubovka. I naši kluci předvádí jiný fotbal než jindy. 

Soupeři tak byli Zbrojovka Brno a 2x AFK Tiškov. 

Jako vždy jsme vstoupili do turnaje vlažným přístupem, bez důrazu a nadšení. Takže jsme si odnesli hned prohru 3:0 a vypadalo to, že s takovou hrou dnes výhru nepocítíme. Střelecky to bude stejně potentní jako ve sobotu. 

Poté se naši kluci ale rozjeli a vyjma zápasu se Zbrojovkou, kde jsme byli také rovnocenným soupeřem, všechny zápasy vyhráli. Navíc všichni hráči to odmakali a jezdili po zadku. Najednou jsme tam viděli 9 kluků, co si fotbal užívají a bojují jeden za druhého. Co nás nejvíce tížilo bylo ještě větší proměňování šancí, protože to co dovedou kluci spálit je neuvěřitelné. 🙂 

Mimořádně se pustím do hodnocení všech hráčů, které standardně nedělám, ale byl jsem dnes spokojen. 

Ondra – dneska jeden z nejlepších hráčů, na začátku pomalejší rozjezd, ale pak hlavní postavou zápasů. Krásné přihrávky, skvělé zákroky, důrazný v soubojích a zapojení do hry. Vše stvrdil krásným gólem. Navíc i pokud vyjde na výlet, tak dovede prokličkovat celé hřiště, škoda, že to nezkouší víckrát. Na hráče ročníku 2010 znamenitá práce s míčem. 

Adam – to je hráč co roste každým zápasem a já jsem nadšený. To co si teď dovolí jako bek je super, moderní řešení, hlava otevřená, bojovnost, radost se na něj dívat. Někdy jsem až šokován s jakým skvělým řešením přijde a hlavně kdo ho to naučil? 

Martin – neskutečný bojovník dneska. Kolik zablokoval střel a vybojoval balónů, neskutečné. Dneska jsme se navíc neuchylovali k nakopávání balónů a snažili se něco vymyslet. Od toho se odrazíme. 

Tobík –  Dneska byl skvělý. Jeho výhoda je rychlost a vybojoval neskutečné množství míčů. Snaží se pořád o individuální řešení a to je skvělé. Někdy vyjde, někdy ne, ale pořád je tam snaha. 

Viktor – velmi rozdílový hráč, nejlepší hráč na hřišti, ale musí být nadšený. Jakékoliv negativní prvky (faul, špatná přihrávka…) mají dopad na jeho hru. Pořád se snaží o překvapení, kličku, která vybočuje z normálu, to je skvělé. Jen tak dál. Už teď by byl oporou starší přípravky. 🙂

Robín – za poslední 3 měsíce obří zlepšení, vidím v jeho hře nadšení, které jsem nikdy neviděl, baví ho to. Navíc individuální řešení akcí, snaha zakončit. Ano, možná někdy může být lepší nahrát, ale nebudeme zabíjet menší sobeckost v hráči, který má ideální parametry útočníka. A útočník musí být trochu sobec, v útoku to musí vzít někdo na sebe. Na přihrávky bude ještě čas.  Zlepšíme práce nohou s míčem a čeká nás neskutečný striker. 🙂

Luca – hráč, který nemá věkem co dělat v této kategorií (ročník 2011), ale pokud hodnotíme kvalitou, nasazením a bojovností, tak jednoznačně. U Lucy nás limituje rychlost a důraz, vlastnosti, které dělá právě uvedený věkový rozdíl. Ale dneska Luca splnil i tyto vlastnosti. Odměnou mu za to byli góly, krásné akce, kličky a šance. Konečně využíval své přednosti. Výborně! Dneska jsem byl z výkonu nadšený. 

Simon – další hráč, který nemá věkem co dělat v této kategorii (ročník 2011), ale lehkostí s jakou hraje fotbal ano. Je 2x menší než jeho soupeř, když je vítr tak ho musím držet, ale dneska si ten fotbal užíval. Kličkoval a koupal soupeřovu obranu jak velký mazák. Ano, rychlost nám chybí, ale myslím, že zapojením chytrosti to dneska nebyl handicap. Jeden z nejlepších hráčů.

Marian – v kategorii U8 (2010) ho dáváme do obrany, kterou hraje většinu času. V kategorii U9 využíváme spíše jeho chytrosti v kombinační hře a nasazujeme do útoku. První zápasy se nám hledal trošku a byl bojácný k soupeři. Poté už se nám otrkal a bylo to lepší. Tady poznal Marián, že tady není na přípravu řešení moc času, míč musí jít rychleji od nohy nebo jít do kličky. Velmi perspektivní hráč. 

My trenéři jsme si zase vzali co je potřeba zlepšit, věci tam je dost. Zejména nás nejvíce trápí zpracování míče a střelba. Hned v úterý se na to zaměříme. 

Všem rodičů moc děkuji za dopravu a podporu. 
Trenéři. Michal a Petr

 

Přidat Komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ăn dặm kiểu NhậtResponsive WordPress Themenhà cấp 4 nông thônthời trang trẻ emgiày cao gótshop giày nữdownload wordpress pluginsmẫu biệt thự đẹpepichouseáo sơ mi nữhouse beautiful