Turnaj Žijeme hrou U9, TCM Brno, 24.3.2018

Protože počasí zatím není v takové kondici, abychom se mohli účastnit venkovních turnajů, velmi rádi jsme se účastnili turnaje Žijeme hrou v TCM v Brněnských Ivanovicích. Líbí se nám typ turnaje a také hlavně prostředí super umělé trávy 4. generace. Navíc široké hřiště našemu týmu svědčí.

Nyní jsme se  přihlásili pro kategorii U9, kde jsem měli v rámci své odpolední skupiny soupeře: AFK Tišnov, FŠ Třebíč, MFA Nový Lískovec, Domino Bratislava.

Nominování hráčí: Tobiáš, Adam, Viktor, Robin, Simon, Luca, Ondra, Marián, Filip,

Systém: 4+1, 20 minut, UMT 4.generace, bez výsledků a vyhlášení

Nominace na turnaj byla složena z hráčů, kteří již umí a chtějí řešit situace individuálně i za cenu ztráty míče. A jsem velmi rád, že se nám to podařilo. Myslím, že první zápas s Dominem ukázal již velkou vyzrálost některých hráčů, zejména mohu zmínit Tobiáše a Adama. I přesto, že oba ztratili v prvním zápase 2-3x míč po kličce, která nevyšla (a občas pramenil z toho gól), neodradilo je to a pokusili se následně o jiné individuální řešení. To je strašně důležité a pro mě obří pokrok. Jako rodič to zřejmě nikdo nevnímá a spíše vidí jako velké pochybení, ale je to naopak. Hráč se musí poučit sám se ze svých chyb, vymyslet jiné řešení, ale nesmí se bát znova zkusit kličku.

Na to jak je tým mladý (pouze 4 hráči r.2009) naši předvedli ve všech zápasech pěkný fotbal plný individuálních akcí. Je radost, když je hráč pod tlakem před naší brankou a pustí se do kličky. V turnaji jsem samozřejmě ale viděli plno věcí, na kterých musíme zapracovat. Je to zejména defenzivní činnost,  vracení se útočníků, rozehrávání rohů soupeře apod.

Co se týče samotných zápasů, nebyl cíl výsledek, ale předvedená hra. A s tou jsem byl velmi velmi spokojen. Vyjma některých pasáží v pravidelně slabém prvním zápase. To jsem hráli s Dominem Bratislava a i přes vedení 4:1, jsme nakonec prohráli 5:6. Tady bych ani neřekl, že bychom byli nějak lepší či horší, soupeř uměl trestat právě chyby ze snahy individuálních řešení.

Poté jsme narazili na velmi kvalitní tým MFA Nový Lískovec, kde k vysoké výškově převaze přibyla i velmi kvalitní souhra soupeře. Asi tak v 10 vteřině jsme už sice prohrávali 1:0 a vypadalo to na výprask, změnilo se to nakonec ve velmi pěkný vyrovnaný zápas plný šancí na obou stranách. Výsledek 2:2 byl tak odpovídající.

Zápas s Tišnovem byl takový ten ubojovaný a moc si z toho nepamatuji, vyšla z toho bohužel prohra 1:2.

Poslední zápas s Třebíčem byl ale nádhera. Do branky se postavil poprvé Viktor a po pár minutách jsme prohrávali 4:0  a nevypadalo to moc dobře. Soupeř prostě vzal míč a udeřil. Opět výšková a silová převaha byla na straně soupeře. Naši malí 2011 hráči byli v porovnání legrační.:-) Pak se ale rozjel náš tým a byla to radost se koukat. Simon a Luca předváděli nádherné kličky, kdy koupali soupeře sem tam. Výsledek jsem tak upravili na 3:4, ale pouze neproměnění dalších plno šancí neotočilo výsledek úplně. Musím říct, že kluci hráli skutečně fantasticky na všech postech, soupeř nevěděl kam skočit. Po každém převzetí míče následovala individuální akce a poté přihrávka, odcházel jsem ze hřiště moc pyšní.

Je radost se dívat na Adama, jak roste každým zápasem. Na Viktora jak umí číst hru a jak je fotbalově jinde (jen se méně rozčilovat 🙂 ). Tobík je takový bohém, teď trošku fotbalově stagnujeme, ale  naopak Luca se Simone rostou neskutečně. To je úderné komando. Co tihle 2 umí, je neskutečné. Na největšího týmového hráče Mariana a jeho radost z fotbalu. Na malého bojovníka Filipa, pro kterého není žádný míč ztracen. Na nejrychlejšího hráče co jsem viděl, Robina, v které jsem objevil nadšeného fotbalistu. A samozřejmě na hlavní oporu zadních řad Ondru. Jak vždy říkám: „ten kluk to goume“.

Moc děkuji rodičům za podporu hráčů a dopravu.

Michal

P.S: V turnaji jsme sledovali střelce, tak tady je seznam pro zajímavost.

Robin 3
Luca 4