U7: Výborné 3.místo na halové lize

Naši úplně nejmenší se v průběhu zimy účastnili halové ligy v Brně, kde jsem měli možnost se potkat ze soupeři, které tak často neznáme. Cílem bylo se udržet trošku ve formě a co nejrychleji přečkat dlouhou zimu. O nějakém úspěchu jsme dopředu neuvažovali, hala je hala a soupeřů bylo hodně.

Halová liga měla 5 kol a fungovala na principu třech skupiny, kde vždy 2 nejlepší ve  skupině postupovali do elitní skupiny. Náš tým ihned po prvním rozřazovacím kole postoupil do elitní skupiny a tam zůstal až do finále. Byli jsme tak jediný tým s Vyškovem, který nikdy nesestoupil.

Průběžně jsme se setkali s řadou týmů a vyzkoušeli řadu hráčů. Vždy byl někdo nemocný, nemohl či byl na horách. Kupodivu jsme nejlepší část odehráli, když nás bylo jen pět. 🙂 V tomto kole jsme tak porazili nejsilnější tým Vyškova a to 5:1.

Za celou soutěž tj. 18 zápasů  jsme vyhráli 13 zápasů a 5 prohráli, z toho 2 ve finále. Nádherná úspěšnost.

Za náš tým hráli:

Simon Vlk, Luca Migliarini, Lucas Žiška, Tomáš Sadílek, Marián Ráček, Nicolas Derganz, Tomáš Wies, Honza Zástěra, Ondřej Šmíd, Jakub Očenášek, Filip Skoupý,

Naši kluci předváděli proti všem soupeřům krásné akce a jejich fotbal byl podle mě spolu s Vyškovem nejhezčí. Viděl jsem řadu krásných gólů, akcí a super zákroků našich gólmanů.

V posledním kole tj. finálovém, kde už se hrálo o umístění jsem bohužel doplatili na nemocného gólmana Ondru, který je náš velmi silný článek v brance. Zejména v této věkové kategorii to jde velmi vidět. Zkusili jsem to nahradit hráčem z pole, ale nejsou tam takové zkušenosti. Ale nevadí, aspoň dobrý feedback pro mě, že je potřeba vychovat dalšího gólmana, nemůžeme sázet jen na Ondru. Co když nám třeba odejde hrát šachy. 🙂

Turnaje se účastnili týmy:

Vyškov, Hustopeče, Moravské Prusy, Pozořice, Obřany, Slatina, Chrlice, Lokomotiva Brno, Znojmo, Soběšice, Moravská Slávia, Újezd u Brna

Umístění:

1. Vyškov
  2. Moravské Prusy
  3. Hustopeče
  4. další nevím 🙂

Osobně to byl asi takový první velký turnaj, kde náš tým hrál o umístění a nejsem asi moc zastáncem těchto turnajů. Zejména to příliš strhává rodiče a pak samozřejmě i mě, kdy jsem se přistihl u kalkulování, kdo půjde hrát. Jsem rád, že našim cílem jsou turnaje, kde není umístění důležité a  nemusím na to brát zřetel. A můžu uvolněně koučovat.

Poslední kolo nebudu nějak speciální hodnotit, odehráli jsem všechno skvěle a jsem na kluky moc pyšnej. Něco jsem za ten rok a půl dokázali a tady to šlo vidět. Uvidíme na trávě, to bude jiné kafe. 🙂

Myslím, že krásné 3. místo a také náš hráč Simon Vlk byl vyhlášen jako nejlepší hráč celého turnaje.

Všem rodičům děkuji za fandění, dopravu a budu se těšit na další zápasy.

Trenér.

Přidat Komentář