Dne 26.5.2018 nás čekalo další krajské kolo, tentokrát se hrálo v Šaraticích, kde je domácí tým Hodonína. Jako třetí tým přijeli Ivančice. Náš tým se musel rozdělit, druhá část U8 jela na turnaj do Bohdalic. Brali jsem tak každého kdo mohl a chtěl. Někteří hráči i přes nominace z různých důvodu svoji účast odhlásili. Byla to škoda, byla to mimořádná možnost si zahrát na velmi kvalitní krajské soutěži.

Sestava: Nikola, Viktor, Martin Maček, Adam, Tobiáš, Filip Zahradníček,

FC Hustopeče – FK Hodonín 7:14 (2:10)

V prvním poločase byl ve všech ohledech Hodonín výrazně lepší a vše vypadalo, že to dopadne jako loni, kdy byl příděl dvojnásobný. Naši kluci zejména v přístupu byli všude pozdě a v útoku jsme byli neškodní. Ještě v prvním poločase jsme tak udělali změnu a do útoku poslali Viktora a zajistili obranou část. Od té doby jsme udávali tempo hry a byli vyrovnaným soupeřem. Góly tak padali na obou straně shodně a druhý poločas jsme dokonce ovládli 5:4. Soupeř měl velké problémy  se dostat k naší brance. Se zápasem jsem tak byl velmi spokojen. Skvělé.

FC Hustopeče – FK Ivančice: 7:16 (už nevím přesně)

Vyhověl jsem přání, že Viktor půjde do branky a Nikola do útoku. Nebyl to dobrý nápad, padal nám tam jeden gól za druhým a tým to samozřejmě položilo. O poločase jsme provedli změnu a hned to vypadalo jinak. Soupeř každopádně byl čerstvý a my po prvním zápase na 30% šťávy. Ale vymlouvat se na to nelze, protože by nás přejel i tak, byl výrazně fotbalovější.

I přesto musím všechny pochválit, střídat moc nebylo koho, bojova a nechali tam všechno. Vyzkoušeli jsme různé pozice u různých hráčů a zase jsme komplexnější. Moc všem děkuji.

Michal, Trenér mladší přípravka