Již po třetí jsme u nás v Hustopečích uspořádali mezinárodní fotbalový turnaj, tentokrát pro kategorii U8 . Jak tak kluci rostou s mojí kategorií (od U7), tak každý rok pořádáme nějaký turnaj, původně s 8 týmy, poté s 12 týmy a nyní s 16 týmy. Vždy pomalu zkoušíme co dovedeme a co zvládneme a kde je náš limit. V minulých ročnících jsme vždy pozvali naše “staré” známé z našeho kraje, ale tentokrát jsme chtěli přilákat vzdálenější týmy a zvučnějších jmen, které by turnaj zatraktivnili. Udělat klukům radost, změřit síly s týmy, které jen tak nepotkají a ukázat, že i fotbalisti v Hustopečích umí být IN. 🙂

Na turnaj se nám tak podařilo přilákat doopravdy skvělé špičkové týmy včetně MTK Budapešť. Celkový výpis týmů:

MTK Budapešť FC Baník Ostrava MFK Karviná Sigma Olomouc
FK Viktorka Žižkov FK Kolín FK Inter Bratislava FC Petržalka Bratislava
FK Hodnín FC Svratka Brno FC Sparta Brno 1.SC Znojmo
AS Trenčín Sigma Olomouc 2 FC Hustopeče 1.FC Slovácko

Oproti jiným ročníkům jsme také přidali oběd v ceně startovného a to díky našim sponzorům, kteří pokryli tyto vedlejší náklady. Cílem bylo jen lehce občerstvit (kuře, rýže) a do hodiny zase zpátky na hřiště. V případě našeho týmu bych to asi zakázal, protože pak nejsou schopni se ani rozběhnout. Uff. 🙂

Neříkám, že náš turnaj snesl nejpřísnější kritéria, bohužel pokulháváme v prostředí kabin, záchodů a to zejména z důvodu technického stavu areálu. Ale můžu za celý náš organizační tým říct, že všichni do toho dali maximum a my se snažili každému vyjít maximálně vstříc. Hráčům jsme mimo oběd nabídli také zdarma ovoce (jablko,banán, hrozen), mošt. Náš trávník snese nejpřísnější parametry a hřiště byly dostatečně označené. Nechali jsme instalovat lavičky a hřiště ohraničili pro klid práce trenérů.

Podařilo se nám udělat takové schéma a takový herní systém, že každý tým hrál zápas, 1 odpočíval a zase hrál. Zápasy tak velmi rychle ubíhali a nevznikali prostoje. A to zejména díky 4 hřištím a skvělé práci rozhodčích, kteří hru řídili a dodržovali časové termíny.

A samozřejmě to nejlepší nakonec: poháry, medaile a ocenění. Opět díky sponzorům, konkrétně Nástrojárny Ryšavý se podařilo pořídit krásné ceny.

Turnaj byl natáčen i pomocí dronu. Video bude přidáno na náš facebook. Sledujte tak náš účet

A co se týče herního projevu a výsledků našich hustopečských svěřenců?

Složení hráčů: Simon, Tobiáš, Marián, Luca, Lucas, Ondra, Filip, Kuba, Tomáš

Myslím, že kluci se více soustředili na dění na turnaji než na fotbal. Herně to bylo spíš zataženo, ale ukázala se herní kvalita jiných hráčů, která byla prostě jinde než naše. Přesto byla řada zápasů vyrovnaných,odchozených, některých laxních, ale některé vybojované.

Nebude konkrétně rozebírat zápasy a hodnotit. To jsem si řekli po každém zápase samostatně. Já jsem byl s přístupem hráčů spokojen, ale myslím, že na ně dolehla tíha odpovědnosti na prvním velkém turnaji a né všichni se s tím vypořádali. Až v posledních zápasech přehrávali soupeře a myslím, že hlavní třešničkou byla výhra 4:3 nad Baníkem Ostrava, když už prohrávali 0:2. S touto výhrou odcházeli z turnaje nadšení a budou na to vzpomínat ještě dlouho. A že se prohrálo s MTK Budapešť? To není podstatný, kdo může říct, že proti nim hrál? A to nám šlo. Klukům jsme zase ukázali, proč hrát fotbal, že to má smysl. Že sportovat má smysl.

Výsledky finálových skupin: https://www.meinturnierplan.de/showit.php?id=1525610680 (od času 15:44 se jedná o přenesené zápasy ze základních skupin.)
Foto:
Všem děkuji za pomoc při organizaci, hráčům za reprezentaci a budeme se těšit zase za rok.