Den po U9 (Turnaj Žijeme hrou U9) se na stejném místě v TCM Brno účastnila naše část mladší přípravky, kategorie U8. Čekala nás opět skvělá hala, skvělý povrh a samozřejmě skvělí soupeři. 

Naší odpolední části se účastnily týmy: Zbrojovka Brno, Velké Meziříčí, Tatran Kohoutovice Brno a AFK Tišnov. 

Hráči: Nikola, Tobiáš, Ondra, Simon, Luca, Lucas, Marián, Filip 

Systém: 4+1, hra 24min

Turnaje Žijeme hrou se hrají bez rozhodčích, bez výsledků a bez umístění. Snažíme se o podporu individuálních dovedností a kreativity. Za každou cenu se pokusit o zajímavé řešení i za cenu ztráty míče a inkasování branky. Od toho se opět odvíjela nominace.. Samozřejmě to může být i negativní dopad na hru,ale jindy se to kluci nenaučí. 

Turnaj byl po stránce herní a výsledkově skvělý. Byl jsem spokojený v zásadě se všemi zápasy, vyjma zápasu s Kohoutovicemi, kde máme zřejmě nějaký psychický problém a nedovedeme je porazit. 🙂 I když herně si myslím, že jsme byli na lepší úrovní, ale defenzivní činnost vázla. 

První zápas se soupeřem z Velkého Meziříčí skončil výhrou 7:2, ale byl to první zápas jak pro nás tak pro ně. Mě se řešení hráčů moc nelíbilo, rychle jsme vedli 2:0 a začalo trochu převládat chuť, že si každý dá gól. Toto se odrazilo na předvedené hře. To že napálíme balón a on tam propadne není ukázkou kvality. 

Druhý zápas s týmem Kohoutovic je klasický příběh. Lepší hra, snaha o nějaké zajímavě řešení, ale velká bojovnost soupeře až hranu svých fyzických schopností nám dělá velké problémy. Velkou měrou přispěl výkon Nikoly, která neměla v brance svůj den, vypadal velmi unaveně. Bylo tam řada laciných gólů, které pramenili více z nezájmu než umu. Vím, že Nikola umí lépe chytat. V dalším zápase již šla do pole a bylo to podstatně lepší, tak uvidíme, kam se budou její kroky ubírat. 

Třetí zápas s Tišnovem byl skvělý, bylo tam vidět nasazení a opět snaha o zajímavé řešení. Soupeř byl ale houževnatý a nedal nic zadarmo, bylo z toho sice rychle vysoké vedení, které nakonec Tišnov zdramatizoval. Do branky jsem totiž dali Fildu a tak se brankářská nezkušenost ukázala. Na druhou stranu se mě tam líbila jeho drzost v řešení 1:1 jako posledního hráče. Super! Nakonec z toho byla vydřená výhra 8:7 . 

No a pak nás čekal bonbónek turnaje a to FC Zbrojovka Brno. Kluci s tímto soupeřem ještě nikdy nehráli (vyjma U9) a tak to byla první konfrontace. Věděl jsem, že kluci určitě soupeře pozlobí a ukážou, že fotbal umí. Ale zatím vždy byla individuální schopnost hráčů FCB na vyšší úrovní. A začali jsme skvěle, po pár minutách jsme vedli 2:0 a soupeř byl evidentně zaskočen. Pak ale ukázal sílu a přetočil hru po našich chybách a pěkných střelách na 2:4. Pak ale úřadoval opět útočné duo Simon a Luca a nakonec si odnášíme výhru 6:5. Kluci opět ukázali krásné gólové akce a v této věkové kategorii se soupeři můžeme rovnat. Hráči soupeře sice evidovali výsledek jako 6:6, ale po informaci od rodičů jak našich, tak soupeře + našeho evidujícího, byl výsledek skutečně 6:5. I když o toto vůbec nejde, předvedená hra je pro mě důležitější, ta nám zůstane, výsledek jde do zapomnění. 

Z turnaje si beru řadu nových poznatků: super hra Filipa v obraně a v brance, hra Nikoly v poli, Ondra v poli a důležitá role v brance, vnímání pokynů a jeho ukázkové dodržování Mariana, kolektivní pojetí Luci a Simona v posledním zápase a řada dalších. 

Za celý turnaj chci všem hráčům poděkovat za skvělý výkon, rodičům za podporu hráčů a dopravu. Věřím, že to byl víkend plný fotbalových zážitků a ukázka, že to děláme dobře. 

Michal

P.S: V turnaji jsme sledovali střelce, tak tady je seznam pro zajímavost.

Luca 13
Simon 2
Filip 3
Marián 3
Nikola 2
Lucas 1
Tobík 1