Mladší přípravka si po minulém náročném turnaji v Hustopečích jela odpočnout na skvělý turnaj do Bohdalic, Palíšek CUP. Opět nás čekala slušná herní porce, velmi kvalitní soupeři a příjemné domácí prostředí.

Jedinou nevýhodou bylo, že se nám to krylo s krajským kolem přípravek ve Znojmě a tak jsme museli řešit herní i trenérské obsazení a určitým způsobem jedno zastoupení obětovat obsazením mladíčků.

Oproti minulém týdnu, kdy se naši kluci neuměli soustředit na hru a byly různě ovlivňovány okolními vjemy, jsem věděl, že hra bude úplně jiná.

Turnaje v Bohdalicich se účastnili: Ondřej Šmíd, Marián Ráček, Filip Skoupý, Tomáš Wies, Simon Vlk, Luca Migliarini, Lucas Žiška

Základní skupina: Academia Rybnik (PL), Fotbalová školička, FC Hustopeče, SK Prostějov, SK Líšeň

V základní skupině jsme v prvním zápase remizovali s Prostějovem, porazili SK Líšeň, smlsli si na polském týmu a jedinou porážku pocítili od Fotbalové školičky. Tady jsme zaspali první část a už jsme nebyli schopni to zvrátit tlakem v závěru. Velmi často jsme trpěli na extrémní neschopnost proměňování 100% šancí.

Na základě výsledků jsme postoupili do finálové skupiny, kde jsme hned v prvním zápase narazili na Zbrojovku Brno. Zde opět strach z jakékoliv vlastní iniciativy a snahy o nějaké řešení, protože hrajeme se Zbrojovkou. Soupeř je určitě kvalitnější, bylo by špatně, kdyby nebyl, ale tentokrát by byl k poražení. Nebyl příliš disciplinovaný a stačilo jejich chyby také potrestat. Dále jsme konečně porazili tým Svratky Brno, kterou jsme skutečně neskutečně zmáčkli a nepustili v podstatě na naší půlku. Ale zbytečné nervy, neskutečně neproměňování šancí. Zápas se Slováckem byl z naší strany nejlepší co jsem viděl, výborná hra, individuální řešení a bojovnost. Na výhru to sice nestačilo, ale s takovým výkonem mě to ke spokojenosti stačí.

Zápasy s modrým Slováckem (prohra), domácím Bohdalicemi (smolná prohra) a Zlínem (výhra) jsem již neviděl, musel jsem na zápas mužů a tak hodnocení nepodám.

Celkové 5.místo z 19 týmů je fantastický výsledek. Pokud opět připomeneme, že 3 hráči z celkového počtu 6 hráčů jsou ročníku 2011, můžeme být na naše kluky pyšní. On ten rok je totiž v osobních a rychlostních soubojích prostě vidět.

Musím se samozřejmě pořád opakovat, filozofie našeho týmu není kombinační hra, ale cílené individuální řešení každého hráče. A v naší hře to prostě jde vidět. Dojedeme na tom občas výsledkově, ale ovoce budou kluci sklízet časem. Není tak náhodou, že o naše kluky je zájem i v jiným klubech.

Vše to samozřejmě souvisí i s podporou rodičů, za kterou opět děkujeme. Doprava a fandění je základ. Opět připomenu jen malou výtku: hráčům neříkáme co mají dělat, žádné nahrávej, střílej, obsaď si, vyběhni apod. Instrukce dává pouze trenér. Hráč není automat, musí reagovat na vzniklou situaci dle svého vědomí. Případné rady ho neposouvají. Pokud z toho obdržíme gól, sám bude vědět nebo ho seznámím s chybou. Po zápase v pozitivním duchu klidně zápas zhodnoťte, ale v průběhu nechci nic slyšet.