Další halový turnaj konaný v Hustopečích přivítal velmi kvalitní soupeře.

• FC Sparta Brno
  • MFK Skalice
  • FKP Dúbravka Bratislava
  • FC Hustopeče
  • TJ Nafta Gbely
  • ČSFA Malacky

Sestava: Adam, Martin, Marián, Ondra (G), Simon, Robin, Tobiáš Richter, Lukáš

Zápasy:

FC Hustopeče – MFK Skalica 3:3

Zápas, který jsme díky nedochvilnost několika hráčů (zřejmě došlo někde ke komunikačnímu šumu), příliš nezvládli. Velmi rychle jsme prohrávali 0:3, i když jsme byli dle mého lepší. Poté jsme již převzali taktovku a rychle srovnali na 3:3. Měli jsme poté další šance na lepší výsledek, ale také nás v posledních vteřinách zachránil Ondra v brance. Chytal opět výborně a kluky podržel.

FC Hustopeče – FKP Dúbravka Bratislava 1:2

Proti velmi důrazným hráčům slovenského týmu, ale také velmi rychlostně vybaveným jsem byli celý zápas horším týmem. Jejich branku jsme skoro neohrozili.

FC Hustopeče – TJ Nafta Gbely

Proti slovenskému soupeři, který předváděl na celém turnaji pěkný fotbal jsme začali výborně a musím říct, že až překvapivě. Soupeře jsme do 16 minuty nepustili k ničemu a najednou vedli 5:0. Výborný výkon Mariana a Adama byl hlavní pilířem tohoto zápasu. Poté jsme si na konci vybrali slabší chvilku a během 30 vteřin dostali 3 góly. Další už soupeř naštěstí nestihl.

FC Hustopeče – FC Sparta Brno 1:5

V zápase, kde jsme vedli jsme byli rovnoceným soupeřem do cca 8 minuty zápasu. Poté nás soupeř potrestal rychlými brejky a my nepromněnovali šance. Od poloviny zápasu to bylo více v režii Sparty.

FC Hustopeče – ČSFA Malacky 1:3

Nejhorší zápas co jsem viděl. Tým, který měl v sestavě řadu malých a mladých hráčů byl velmi aktivní a po celý turnaj i v případě nepříznivých výsledků bojoval do poslední minuty. Naši hráči, kteří byli o 2 hlavy větší se báli soubojů nebo spíše se jich ani neúčastnili. Naprosto katastrofální výkon všech hráčů.

Hodnocení

Je pro mě velmi těžké hodnotit turnaj na kterém byli hlavní postavy 2 hráči, kteří jsou navíc ročník 2010. Skutečně maximální výkony a na úrovni kategorie U11 splňoval celý turnaj pouze Marian a Ondra. Pokud by se vyhlašovalo vyhodnocení nejlepšího gólmana a hráče, zřejmě by to ocenění získali. Jejich soustředěnost, maximální nasazení, myšlení bylo úplně jinde. V jejich podání pak samozřejmě hra ostatních hráčů jde velmi dobře porovnávat. Kluci by totiž naopak měli být horší. Velmi špatný výkon obrané dvojky (vyjma 1 zápasu s Gbely). Jak řešení situací, zrychlení, tak zejména pohyb! Po odehrání zápasů nulová snaha do dalšího zapojení hry. To stejné od útočníků. Čekáme snad na nějaký neviditelný míč, který soupeř přehlédne. Samozřejmě si uvědomuji, že změna z 5+1 na 4+1 je zase trochu změna v jejich herním myšlení, přesto očekávám větší snahu. Pro Simona, který je ročník 2011 už příště budeme počítat jen v mimořádných případech. Fyzický rozdíl je již příliš velký a týmu není tak nápomocný jak třeba ročníku 2010.

Tréninkový proces bude tak výrazně upraven, aby hráči pochopili, že moment bez míče je přestávka. Hra neskončila, hra právě začíná.

Prosinec 1, 2019